Beykent’te Yaşam/Dersler *3

30 Eylül 2017

Merhaba ben Murat. Okulumuzda ilk haftayı sorunsuz bir şekilde atlattık. Daha önce de bahsettiğim gibi ilk sınıf ve ilk dönem olduğum için dersler sayı ve içerik olarak şimdilik hafif duruyor.
Size hemen ders ve ders sayılarımdan bahsedeyim. Haftada; 1 saat Hukukun Temelleri dersimiz var, 1 saat Sosyal Bilimlere Giriş, 2 saat Mesleki Oryantasyon ve Yönetim Bilişim Sistemlerine Giriş, 2 saat Sosyal Bilimler için Matematik, 3 saat Genel Muhasebe I ve hafta sonu online bir sistemden olmak üzere birer saat Akademik ve Sosyal Oryantasyon ile İngilizcede Eleştirel Okuma ve Yazma dersimiz var.
Bazı dersler isimlerinden de belli olduğu üzere verilmesi zorunlu olan derslermiş. Aslında şu an temel olarak Matematik/Muhasebe ve Yönetim Bilişim Sistemlerine Giriş derslerini ön planda olarak görüyorum.
Matematik/Muhasebe derslerine hızlı bir giriş yaptık. Temel Kavramlar,Asal sayılar,Faktöriyel gibi konuların tekrarlarını yaptık.
Yönetim Bilişim Sistemlerine Giriş’te ise “Yönetim nedir?” ve “Bilişim Nedir?” sorularının cevaplarını aradık. Bölüme dair ısınma çalışmaları ile geçirdik.
Gelişmeleri sizlere aktaracağım.

Muurat ŞANLI-Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrencisi

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: