Bilişimde İngilizcenin Önemi *7

18 Ekim 2017

Merhaba genç ve kendini genç hisseden okurlarım! Nasılsınız? Her şey yolundadır umarım. Zamanın ilerlemesi ile birlikte benim de derslerim yoğunluğunu sürdürmeye başladı. Sınıfımızda çok aktif arkadaşlar da var biraz daha sessiz kesim de mevcut. Ben şu an aradayım, zaten karakterim gereği de her zaman her şeye atılmıyorum.

Dostlarım, bölümümün eğitimi aslında Türkçe fakat malum bilgisayar-bilişim-teknolojiden ötürü çağı yakalamamız gerekiyor ve ulusal bir dil olan İngilizce’yi öncelikli olarak tercih etmemiz hepimiz için bir artı olacaktır. Tüm teknoloji ama tüm teknoloji size İngilizce ile kapılarını açacaktır. Kullandığımız tek bir teknolojik aletin bile hiçbir altyapısı tamamen bize ait değil. Türkçe kodlarla oluşmuyor.
Örnekle;bildiğiniz üzere klavyenizde ctrl(pc ise) veya cmd(mac ise) tuşları kontrol anlamına gelen kısayol tuşudur. Ctrl+A, Ctrl+C, Crtl+P kısayollarını hepiniz duymuşsunuzdur. Ctrl bildiğiniz üzere kontrol, A=all yani hepsi, C=copy yani kopyala,P=paste yani yapıştır anlamına gelen kısayollardır. bu küçük bir örnekti ama nereye baksak gerçekten İngilizce’yi göreceğiz.

Ben ortaöğretimden yani liseden dil konusunda pek dolu gelmedim. Zaten ilköğretimde de derslerimiz hep boş geçmişti. Lisede de benzer darbelere uğradım (talebe bağlı bir postta bunu anlatabilirim, ağlanacak halimize güldüğümüz bir olay).

Malum artık İstanbul’da yaşıyorum, imkanları değerlendirmemiz gerek. İngilizce için duyduğum birçok kursu araştırdım, yerinde gördüm konuştum. Bir tanesine karar kıldım. Şu an tabii ki paylaşmayacağım nereye kaydolduğumu fakat eğer memnun kalırsam sizlere aktaracağım. Eğitimim 3 kurdan oluşacak, A2, B1 ve B2 olarak. Her kurun 3 ay sürmesi bekleniyor. İlk dersim 7 Kasım’da başlayacak. Ücret konusu hepinizin merak konusu olsa gerek. Ben okur olsam ederdim 😀 . Bu bilgiyi internetten kursları bulup arayarak öğrenebilirsiniz, ben de öyle yaptım. Hazır bilgiyi sevmiyorum, emeksiz yemek olmaz efendim.

Hazırlık okumanın artısı aslında daha büyük olacaktır imkanınız varsa hazırlığı kesinlikle okumanız naçizane tavsiyemdir. Bir senenizi adamak daha büyük getiri sağlayacaktır. Tek ilginiz, odağınız dil. Benim imkanım olmadığından ötürü bu durumu gerçekleştiremedim. Kurs benim için iyi bir fırsat olacaktır.

  • Bir lisan bir insan.

    Neyse dostlar gelişmeleri size bildireceğim sağlıcakla kalın.

    Murat ŞANLI-Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrencisi

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: