Kulüpler/Kurslar *6

14 Ekim 2017

Merhaba gençlik! Nasılsınız her şey yolundadır umarım. Ben okul-yurt arası mekik dokuyorum. 

Geçtiğimiz günlerde okulumuzun fotoğrafçılık kulübüne üye olmuştum, yenice toplantı yaptık. Geçen senelerde yaptığı faaliyetleri anlattılar;İstanbul içi ve dışı geziler düzenleniyormuş, fotoğraf çekmenin püf noktalarını birtakım eğitimler ile bize aktarıyorlarmış ve sosyal sorumluluk projesi tadında etkinlikler düzenliyorlarmış. Bana gayet samimi geldi gerek grup içi gerek grup başkanı, gayet memnunum bu durumdan. Hatta çarşamba ve cuma günleri photoshop dersleri başlatıyorlar. Ben de 21 Ekim cuma günü için kaydımı yaptırdım bile. 

Bugün de bilgisayae mühendisliği kulübü excel eğitimi başlattı. 4 ders sürmesi planlanıyor, bugün ilk dersimizi yaptık. 50kişilik bir kontenjan bulunuyordu 50 kişi adını yazdırdı ama +40 kişi bulunuyordu. Excel üzerinde araç çubuğunu, sütun-satır seçmeyi, satırlara 1-2-3… diye nasıl kısa yöntem ile yazarız gibi pratik şeyleri öğrendik. Word ile %99 uyumlu kısayollar mevcut zaten. Bu kursu veren hocamız 2007 yılında iyi bir yemek firmasının ios ve android olarak ilk uygulama geliştiricisi olmuş. Yaşı çok yok fakat kendine baya içerik katmış. 

Çok şükür okulumdan ve imkanlarından memnunum, özel okul olmasının büyük bir payının olduğunu düşünüyorum. Birçok Mac laboratuvarı ve PC laboratuvarı mevcut. Bugün haftasonu olmasına rağmen okula gelip eğitimimizi sağlayabiliyoruz. İnsanlar araçlar ile 2 saat yol geliyor, ben yurtan 13-15 dk yürüyerek ulaşabiliyorum bu durumda da şanslıyım. 

Her şey güzel geçer tertemiz bir bilişimci olurum umarım. Herkes istediği hedeflere ulaşır arkadaşlar. 

Murat ŞANLI-Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrencisi

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: